Xmas Games Results

Our club Xmas celebrations were well attanded and a fun time was had by all. Here are the results from the doggy games.

TUNNELS

CLASS HANDLER DOG PLACE
Puppy A Hanna Becker Jake 1st
  Susan Bain Giddy 2nd
  Josh Cherayath Charlie 3rd
Puppy B Larissa Sweeten Zelda 1st
  Lisa Russell Zepplen 2nd
  Kris Koper Lucy 3rd
Class 1 Ashleigh Dowton Odis 1st
  Robyn Champion Pepper 2nd
  David Dong Pepper 3rd
Class 2 Dean Sullivan Rubin 1st
  Harry Cullen Millie 2nd
  Kylie Warren Beau 3rd
Class 3 Sonia Sach Chelsea 1st
  Katrina Giang Koomie 2nd
  Gabby Vekslar Zeus 3rd
Class 4 Daila Ziegler Holly 1st
  Tony Sullivan Shadow 2nd
  John Bubenicek Ella 3rd
Trial Karim Mehrabi Nala 1st
  Bec Cole Valhalla 2nd
  Paul Riley Hooper 3rd

FASTEST RECALL

CLASS HANDLER DOG PLACE
Puppy A Josh Cherayath Charlie 1st
  Susan Bain Giddy 2nd
  Hanna Becker Jake 3rd
Puppy B Suzy Niechal Larnee 1st
  Larrisa Sweeten Zelda 2nd
  Kris Koper Lucy 3rd
Class 1 David Dong Pepper 1st
  Robyn Champion Pepper 2nd
  Ashleigh Dowton Odis 3rd
Class 2 Clint Steele Finn 1st
  Dean Sullivan Rubin 2nd
  Peter Comatos Ajax 3rd
Class 3 Sonia Sach Chelsea 1st
  Michelle Friend Logan 2nd
  Katrina Giang Koomie 3rd
Class 4 John Richards Coda 1st
  Tony Sullivan Shadow 2nd
  Julie Eastham Koda 3rd
Trial Karim Mehrabi Nala 1st
  Narelle Cullen Sophie 2nd
  Paul Riley Hooper 3rd

 

OBSTACLE COURSE

CLASS HANDLER DOG PLACE
Puppy A Hanna Becker Jake 1st
  Susan Bain Giddy 2nd
  Vicki Halpin Yasko 3rd
Puppy B Larissa Sweeten Zelda 1st
  Lisa Russell Zepplen 2nd
  Ned Alic Rocksy 3rd
Class 1 Ashleigh Dowton Odis 1st
  David Dong Pepper 2nd
  Robyn Champion Pepper 3rd
Class 2 Sarah Sparrow Yoshi 1st
  Clint Warren Beau 2nd
  Paul Redpath Kovu 3rd
Class 3 Gabby Vekslar Zeus 1st
  Michelle Friend Logan 2nd
  Simone Grose Sherman 3rd
Class 4 Maria Costabile Tobi 1st
  George Gyoerffy Rex 2nd
  Dalia Ziegler Holly 3rd
Trial Karim Mehrabi Nala 1st
  Paul Kulhawec Tango 2nd
  Paul Kulhawec Heidi 3rd

 

MUSICAL CHAIRS

CLASS HANDLER DOG PLACE
Puppy A Vicki Halpin Yasko 1st
  Josh Cherayath Charlie 2nd
  Susan Bain Giddy 3rd
Puppy B Ned Alic Rocksy 1st
  Suzy Niechial Larnee 2nd
  Lisa Russell Zepplen 3rd
Class 1 Ashleigh Dowton Odis 1st
  David Dong Pepper 2nd
  Robyn Champion Pepper 3rd
Class 2 Sheryl Wagner Izzy 1st
  Cheryl Purcell Chewy 2nd
  Ann Brady Nikita 3rd
Class 3 Simone Grose Sherman 1st
  Katrina Giang Koomie 2nd
  Gabby Vekslar Zeus 3rd
Class 4 Tony Sullivan Shadow 1st
  Ulinda Cox Argo 2nd
  Greta Heiber Chance 3rd
Trial Karim Mehrabi Nala 1st
  Angela Little Jana 2nd
  Narelle Cullen Sophie 3rd